Koklear İmplant Derneği Forumları
Aralık 11, 2018, 04:49:20 ÖÖ *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Merhaba

Ana Sayfa   Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]
  Yazdır  
Gönderen Konu: En iyisi hangisi?  (Okunma Sayısı 9924 defa)
cicim
Ziyaretçi
« : Eylül 19, 2008, 07:02:50 ÖS »

Merhaba arkadaşlar,foruma yeni üye oldum.Yakında implant olacağım,sizce en iyi implant cihazı hangisi? Olumlu-olumsuz durumlarını bilmek isterim.Şimdiden teşekkürler,sevgiyle kalın...
mustafa1992
Er
*

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 21, 2008, 07:10:12 ÖS »

Sevgili Arkadaşım ben Dernek başkanı  Mustafa KOYUNCU
            Koklear ımplant cihazları için bilgi istiyorsunuz ama kendinizi tanıtmıyorsunuz. Biz hangi durumdaki bir arkadaşımıza bilgi veriyoruz.Yetişkin mi? Çocuk mu ? Bebek mi, Konuşması var mı ? Başka özür konumu varmı?. Hangi Klinikte ameliyat olacaksınız. ameliyat olacağınız yer ile kliniğiniz aynı yerdemi.  Değerlendirme için bunların öneml var.
           İşitme engelimizi aşmak için bir araya gelmiş bir topluluğuz. Birbirimize yardımcı olacağız. Derneğin amacıda bu. Ama yanlış yönlendirme çok hassas bir konu. Koklear ımplant cihazını takan bir arkadaşımız onu hayatı boyunca taşıyacak. Takıldıktan sonra dönüşü olmayan bir uygulama. Bu nedenle bilgi isterken konumların tespitlerin iyi verilmesi gerekir ki yanlış yönlendirme yapılmasın.
          Bu konular için gerekli bilgileri ek olarak bildiriseniz. Daha iyi seviyede yardım alacağınızı düşünüyorum.
          Şimdiden geçmiş olsun dileklerimle.
cicim
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Eylül 21, 2008, 11:08:16 ÖS »

21 yaşındayım,bebekliğimden beri duymuyorum,1,5 yaşımdan beri cihazla duyuyorum.Şuan sağ kulağım 101 desibel,sol kulağım 108 desibel ile duyuyorum.Ankara'da üniversite okuyorum,annem sayesinde iyi konuşuyorum,normal insanlarda iletişimde pek zorlanmıyorum,iyi dudak okurum.İzmir'de Levent Olgun'a ameliyat olacağım.
ismail inci
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 23, 2008, 01:37:15 ÖS »

merhabalar,
hocamın dediğini sanırım tam belli etmediniz,şu anda cihazla duymanız çok azda olsa varmı,yoksa cihaz olduğu halde hiç duymuyormusunuz bence bu sorunun cevabı önemli
cicim
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Eylül 23, 2008, 10:37:18 ÖS »

Cihazla seslerini duyuyorum,insanların konuşmalarını anlayabiliyorum ama hızlı konuşurlarsa anlayamam.Müzik seslerini duyuyorum ancak notalarını ayırt edemem.Telefondaki seslerini duyuyorum ancak ne konuşulduğunu anlayamam,telefonla konuşamıyorum yani...
ismail inci
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 25, 2008, 03:07:55 ÖS »

cevabını hocamızın vermesi daha uygun ama bence sizin kulağınıza koklear implant amelyatı yapmazlar çünkü bu amelyat hiç bir şekilde duymama sıfır olacak çünkü benim kulaklarım öyleydi.
kulağımın duyup duymadığını odyolojide ölçtüler bildiğiniz gibi odyolojide ölçüm yaparken sadece ses gönderiyo duyduğunuz seslerde düğmeye basıyorsunuz yani size o sesler gönderildiğinde siz düğmeye basacak şekildesiniz anladığım kadarıyla ama ben bu işin nasıl olacağını tam bilemem siz hocamla irtibata geçin...
Sayfa: [1]
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Toplu sms

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it