Koklear �mplant Derne�i Forumlar�
Nisan 20, 2024, 07:13:55 ÖÖ *
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriþ yapýn veya üye olun.

Kullanýcý adýnýzý, parolanýzý ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular: Merhaba

Ana Sayfa   Yardým Ara Takvim Giriþ Yap Kayýt  
Sayfa: [1]
  Yazdýr  
Gönderen Konu: En iyisi hangisi?  (Okunma Sayýsý 10392 defa)
cicim
Ziyaretçi
« : Eylül 19, 2008, 07:02:50 ÖS »

Merhaba arkadaþlar,foruma yeni üye oldum.Yakýnda implant olacaðým,sizce en iyi implant cihazý hangisi? Olumlu-olumsuz durumlarýný bilmek isterim.Þimdiden teþekkürler,sevgiyle kalýn...
mustafa1992
Er
*
Mesaj Sayýsý: 3

Üyelik Bilgileri
« Yanýtla #1 : Eylül 21, 2008, 07:10:12 ÖS »

Sevgili Arkadaþým ben Dernek baþkaný  Mustafa KOYUNCU
            Koklear ýmplant cihazlarý için bilgi istiyorsunuz ama kendinizi tanýtmýyorsunuz. Biz hangi durumdaki bir arkadaþýmýza bilgi veriyoruz.Yetiþkin mi? Çocuk mu ? Bebek mi, Konuþmasý var mý ? Baþka özür konumu varmý?. Hangi Klinikte ameliyat olacaksýnýz. ameliyat olacaðýnýz yer ile kliniðiniz ayný yerdemi.  Deðerlendirme için bunlarýn öneml var.
           Ýþitme engelimizi aþmak için bir araya gelmiþ bir topluluðuz. Birbirimize yardýmcý olacaðýz. Derneðin amacýda bu. Ama yanlýþ yönlendirme çok hassas bir konu. Koklear ýmplant cihazýný takan bir arkadaþýmýz onu hayatý boyunca taþýyacak. Takýldýktan sonra dönüþü olmayan bir uygulama. Bu nedenle bilgi isterken konumlarýn tespitlerin iyi verilmesi gerekir ki yanlýþ yönlendirme yapýlmasýn.
          Bu konular için gerekli bilgileri ek olarak bildiriseniz. Daha iyi seviyede yardým alacaðýnýzý düþünüyorum.
          Þimdiden geçmiþ olsun dileklerimle.
cicim
Ziyaretçi
« Yanýtla #2 : Eylül 21, 2008, 11:08:16 ÖS »

21 yaþýndayým,bebekliðimden beri duymuyorum,1,5 yaþýmdan beri cihazla duyuyorum.Þuan sað kulaðým 101 desibel,sol kulaðým 108 desibel ile duyuyorum.Ankara'da üniversite okuyorum,annem sayesinde iyi konuþuyorum,normal insanlarda iletiþimde pek zorlanmýyorum,iyi dudak okurum.Ýzmir'de Levent Olgun'a ameliyat olacaðým.
ismail inci
Ziyaretçi
« Yanýtla #3 : Eylül 23, 2008, 01:37:15 ÖS »

merhabalar,
hocamýn dediðini sanýrým tam belli etmediniz,þu anda cihazla duymanýz çok azda olsa varmý,yoksa cihaz olduðu halde hiç duymuyormusunuz bence bu sorunun cevabý önemli
cicim
Ziyaretçi
« Yanýtla #4 : Eylül 23, 2008, 10:37:18 ÖS »

Cihazla seslerini duyuyorum,insanlarýn konuþmalarýný anlayabiliyorum ama hýzlý konuþurlarsa anlayamam.Müzik seslerini duyuyorum ancak notalarýný ayýrt edemem.Telefondaki seslerini duyuyorum ancak ne konuþulduðunu anlayamam,telefonla konuþamýyorum yani...
ismail inci
Ziyaretçi
« Yanýtla #5 : Eylül 25, 2008, 03:07:55 ÖS »

cevabýný hocamýzýn vermesi daha uygun ama bence sizin kulaðýnýza koklear implant amelyatý yapmazlar çünkü bu amelyat hiç bir þekilde duymama sýfýr olacak çünkü benim kulaklarým öyleydi.
kulaðýmýn duyup duymadýðýný odyolojide ölçtüler bildiðiniz gibi odyolojide ölçüm yaparken sadece ses gönderiyo duyduðunuz seslerde düðmeye basýyorsunuz yani size o sesler gönderildiðinde siz düðmeye basacak þekildesiniz anladýðým kadarýyla ama ben bu iþin nasýl olacaðýný tam bilemem siz hocamla irtibata geçin...
Sayfa: [1]
  Yazdýr  

Gitmek istediðiniz yer:  

MySQL ile Güçlendirildi PHP ile Güçlendirildi Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Geçerli! CSS Geçerli!
Toplu sms

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it